warning: Creating default object from empty value in /home/masal/domains/1001masal.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Güncel

Kararlar birebir örtüşüyor

Tarabya otelinde düzenlenen �Güncel Dini Meseleler İştişare Toplantısı� nda alınan kararlara destek veren �Dinde reform� yanlısı Yaşar Nuri Öztürk gibi kimseler neticeden o kadar memnunlar ki, sevinçlerinden bir zil takıp oynamadıkları kaldı.� Dinde yeni dönem� � On asırdır kapalı olan içtihad kapısı açıldı� �İslamda devrim yapıldı� �Asırlardır bu çapta bir toplantı yapılmamıştı� � Mezheplerden, âlimlerden kurtulduk� gibi ifadelerle toplantının gerçek gayesi ortaya konuluyordu.

Güncel dini meseleler istişare toplantısı

�Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü� projesinin alt yapısını oluşturmak gayesiyle tertiplenen, �Güncel Dini Meseleler İstişare Toplantıları� na geçmeden önce bir hatıramı anlatayım:

Cağaloğlu�da iken, �Mezhepler� konusunu tartışmak üzere ilahiyat talebesi bir genç ziyaretime gelmişti. Bu konuları konuşurken ikindi vakti geldi. Beraber Sultanahmed Camiine gittik. Şadırvanda abdest alıp, cemaate dahil olduk.

İçerik yayınları

Son yorumlar