warning: Creating default object from empty value in /home/masal/domains/1001masal.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

haber

'Pizarro'yu istiyorum!'

'Pizarro'yu istiyorum!'

Sezon biter bitmez Perulu golcüyle transfer görüşmeleri yapan yönetim, sonuç alamayınca geri çekilmişti. Ancak Sarı-Kırmızılılar, Rijkaard´ın isteğiyle bir kez daha harekete geçti.

Aurelio'da sıcak gelişme

Aurelio'da sıcak gelişme

Fenerbahçe´nin Aurelio aşkı tek taraflı değil... Kanarya´ya dönmek isteyen yıldız oyuncu, Real Betis´ten ayrılmanın yollarını arıyor.

Mö'te Savasi

Arab yar ımadası haricindeki hükümdarlara gönderilen el­çiler, onlardan aldıkları müsbet ve menfi cevaplarla geri dön­dükten sonra Resulü Ekrem Arabistan haricinde faaliyette bu­lunmak üzere bir ordu hazırlamağa koyuldu, Rumlarla, İranlıların vaziyetlerini ve faaliyetlerini tetkika başladı. Rumların, hudutları, Peygamberin hududuna bitişik idi. Onlardan gizli ha­berler almağa çalışılıyordu. İslâmiyetin yayılışı bütün halk ta­bakalarına sirayet ettiği için, dinin tamimi meselesi Arab hududlarını aşınca geniş çapta yayılacağı muhakkaktı.

Resimli erotik İnciller?

Gazetelerde İncil�i okutma kampanyaları ile ilgili haberler çıkmıştı. Gençler İncil�e, Hıristiyanlığa ilgi duymadıkları için yeni metotlar deniyorlar. Çünkü son 50 yıldır, gençler hızla Hıristiyanlıktan uzaklaşmaktalar.

Sebebi de İncillerdeki çelişkili ifadeler. Çünkü birçok İncil var piyasada. Her biri farklı farklı. Gerçek İncil bir tane olduğuna göre bunların hangisi doğru?

İncilleri okuyanlar manasını anladıkları halde ondan uzaklaşıyorlar. Manasını anlamadıkları halde, Kur�an-ı kerim okuyanların, Müslüman olanların sayısı çığ gibi büyüyor. Bu tespit bizim değil kendilerinin.

İşsizlik oranında maskelenen gerçekler

İşsizlik oranında maskelenen gerçekler

SON açıklanan rakamlara göre, ülkemizde işsizlik oranı yüzde 10.7’ye ulaştı. Bu oran, maalesef son 20 yılın en yüksek oranı... İşsizlik oranı yüzde 10.7 demekle, 2 milyon 496 bin vatandaşımızın işsiz olduğu ifade edilmek isteniyor. Bu arada çok kişi; "Açıklanan yüzde 10.7 oranı ve işsiz sayısı gerçek tabloyu yansıtıyor mu?" diye soruyor. Kısaca yanıtlayalım; maalesef yansıtmıyor!..

HESAPLAMA DIŞI İŞSİZLER

Nedenine gelince; gerçekte işsiz oldukları halde "işsiz" tanımına sokulmayan milyonlarca kişi var. Örneğin;

Başbakanlık Basın Merkezi çıkan haberleri yalanladı.

Başbakanlık’tan yapılan açıkamada, geçen yıl örtülü ödeneğe 262 milyon YTL ayrıldığı belirtilerek, “Örtülü ödenek ile ilgili sorular ve cevaplar, kanun hükmüyle mütenasip ciddiyet ve sorumluluk gerektirir. Bu ilkelerden ödün verilemez” denildi.

Başbakanlık Basın Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, 21 Haziran tarihinde Vatan gazetesinde yer alan “örtülü ödenek” haberindeki iddiaların “asılsız” olduğu belirtildi.

ÖRTÜLÜ ÖDENEĞE 262 MİLYON YTL AYRILDI

Cumhuriyet'ten bir yalan haber daha..

Cumhuriyet gazetesinin, Hasanoğlan'daki Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi'nde bulunan lokalin kapatılıp, mescit açıldığı yönündeki haberi yalanlandı.

Elmadağ Kaymakamı Osman Kaymak, habere konu olan çay bahçesinin ve açık alanın, okul aile birliği kararı ile masa oyunlarının oynanmaması şartıyla kiraya verildiğini belirterek, "Ancak okul içinde bulunan bu yerde kağıt ve okey oyunu oynandığı tespit edildiğinden, öğrencilere kötü örnek teşkil edeceği düşüncesiyle kaldırılmıştır. Çay bahçesinin salonu kapatılmamış olup, diğer sosyal etkinlikler için hizmet vermeye devam etmektedir" dedi.

'CHP medyası'dan yine yalan haber

Başını Hürriyet, Milliyet ve Vatan gazetelerinin çektiği 'CHP medyası'nın dün yayınladığı haberin asılsız olduğu ortaya çıktı.

Trabzon'un Çaykara ilçesinde bir öğretmenin 'okulda türbana izin vermediği' gerekçesiyle bazı kişiler tarafından dövüldüğü şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Konu ile ilgili olarak soruşturma başlatan Trabzon Valiliği, dövüldüğü aktarılan öğretmenin ilk ifadesinde "Şahısları tanımıyorum, konuşmadılar. Basındaki haberleri de ailem haber verdi." dediğini açıkladı.

Öldü denilen bebeğin yaşadığı mezarlıkta anlaşıldı

Öldü denilen bebeğin yaşadığı mezarlıkta anlaşıldı

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 25 haftalık doğan ve 10 saatlik yaşamının ardından ''öldü'' raporu verilerek morga gönderilen, yıkandığı sırada hareket ettiği anlaşılan ve daha sonra kurtarılamayan bebeğin ailesi, çocuklarının ölümünde hastane görevlilerinin ihmali olduğunu öne sürdü.

Kadıköy Kayışdağı Nasır Caddesi Hakan Sokak 62 numarada oturan Ayhan Polat'ın eşi Fikriye Polat, 4 gün önce doğum için Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Turkcell 'Bahar Kampanyası'nı yalanladı

Turkcell 'Bahar Kampanyası'nı yalanladı

Turkcell, son günlerde Turkcell kullanıcıları arasında dolaşan ve ''Bahar Kampanyası'' adı verilen konunun Turkcell'le herhangi bir ilgisi olmadığını bildirdi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, Turkcell kullanıcıları arasında kısa mesajla zincir olarak dolaşan "Bu mesajı 1 saat içinde 25 kişiye gönder anında 250 kontör kazan 5 mesajdan sonrası bedava daha çok gönder daha çok kazan" içerikli kısa mesajın, herhangi bir doğruluk payı olmadığı belirtildi.

Medyadan Yalan Haberler

1-'Mini eteklilere kezzap' haberini Mersin Valisi Aksoy da yalanladı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 'mini etekli oldukları için kız öğrencilerin bacaklarına kezzap atıldığı' yönündeki haberlere Mersin Valisi Hüseyin Aksoy'dan da yalanlama geldi. Mini etekli oldukları için şırınga ile bacaklarına yanıcı bir madde atıldığı iddia edilen Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi B.S.Y(11) bazı gazetelerde yapılan haberlerin kesinlikle yalan olduğunu söyledi.

2-Kayserispor, Mehmet Topuz'un Beşiktaş'a transferiyle ilgili haberi yalanladı.

FB : Zico ile ilgili yalan haber!!

Fenerbahçe Kulübü'nden Yapılan Açıklamada, Teknik Direktör Zico ile İlgili Medyada Çıkan Haberlerin Gerçeği Yansıtmadığı Belirtildi. Zico ile Görüşmelerin Belirli Aralıklarla Halen Sürdüğü de Belirtilerek, Konu ile İlgili Detayların Önümüzdeki Günlerde Kamuoyuna Açıklanacağı Belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, teknik direktör Zico ile ilgili medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Zico ile görüşmelerin belirli aralıklarla halen sürdüğü de belirtilerek, konu ile ilgili detayların önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

Fransız Büyükelçiligi'nden Sarkozy Haberlerine yalanlama!

Fransız Büyükelçiliği, Basında Çıkan Fransız Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'e Ait Olduğu İddia Edilen "Çoğunluğu Müslüman Olan Ülke Avrupalı Olamaz" Sözlerini Yalanladı.

Fransız Büyükelçiliği, basında çıkan Fransız Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'e ait olduğu iddia edilen "Çoğunluğu Müslüman olan ülke Avrupalı olamaz" sözlerini yalanladı.

Antep'te, cenaze hizmetlerine yönelik yalan haber!!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bazı yerel gazetelerde çıkan "cenaze üzerinden sömürü" ve cenaze üzerinden rant" haberlerini yalanladı.
Büyükşehir'den yapılan yazılı açıklamada, Mezarlıklar Müdürlüğü'ne bağlı cenaze taşıma araçlarının yürüttüğü işin özelleştirilmesi ile cenaze sahiplerinden fahiş fiyatlar alındığı ve böylece cenaze yakınlarının mağdur edildikleri yönünde ifadelerin yer aldığı haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Yine Cumhuriyet yine yalan haber

Kocaeli'nde ilköğretim öğrencilerine yönelik seviye tespit sınavında 'Atatürk ile ilgili hiçbir sorunun bulunmadığı' haberi yalan çıktı.

Dün Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetten 'Şeriat soruları' başlığıyla verdiği haberde yer alan Kur'an'daki ayet ve surelere ilişkin soruların da Milli Eğitim'in müfredatına uygun olduğu anlaşıldı.

İçerik yayınları

Son yorumlar