warning: Creating default object from empty value in /home/masal/domains/1001masal.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

inanç

�Müslümanlar nasıl Hıristiyan yapılır?�

Hıristiyanlaştırmada nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini Misyoner papazlarından Geo G. Harris, �Müslümanlar Nasıl Hıristiyan Yapılır?� isimli kitabında (özetle) şöyle açıklar:

�Müslümanları Hıristiyan yapmak çok zordur. Çünkü Müslümanlar, inançlarına, ananelerine bağlıdır ve çok inatçıdırlar. Bunları Hıristiyan yapmak için şu hususlara dikkat edilmesi gerekir.

1- Onları Hıristiyan olmak için açıktan katiyyen zorlamayınız. Hiç olmazsa, kalblerine bir şüphe salarsınız, başlangıçta bu şüphe bile bize yeter.

Dinler birleşebilir mi?

Bazı kesimler, �İnsanların hangi dinden, hangi inançtan olurlarsa olsunlar, �Diyalog�suz yaşamaları mümkün değildir. Bu insanın tabiatına aykırıdır. Neden �Diyalog�un üzerine bu kadar gidiyorsun?� diyorlar.

Bu sorunun cevabına geçmeden önce �Diyalog� nedir? Bunun üzerinde durmamız lazımdır. Diyalog, insanların hangi görüşten, hangi dinden, hangi milletten olursa olsun hoşgörü içinde kavgasız yaşayabilmeleridir.

İçerik yayınları

Son yorumlar