warning: Creating default object from empty value in /home/masal/domains/1001masal.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

insan

Reformist

İnsanın haddini bilmesi üstün bir meziyettir. Haddini bilmek gibi üstün irfan olamaz. Hadis-i şerifte, "Haddini bilene ne mutlu!� buyurulmuştur. Hatta bazıları bunun önemini bildirmek için, "İslâmın şartı beş, altıncısı ise haddini bilmektir" diye de bir latife ederler. İnsanın haddini bilmemesi büyük bir noksanlıktır. Böylesine üstün bir meziyetten mahrum olanlar kendine de toplumada büyük zarar verirler. Kimin başına ne gelmiş ise haddini bilmediğinden dolayı gelmiştir.

Dinler birleşebilir mi?

Bazı kesimler, �İnsanların hangi dinden, hangi inançtan olurlarsa olsunlar, �Diyalog�suz yaşamaları mümkün değildir. Bu insanın tabiatına aykırıdır. Neden �Diyalog�un üzerine bu kadar gidiyorsun?� diyorlar.

Bu sorunun cevabına geçmeden önce �Diyalog� nedir? Bunun üzerinde durmamız lazımdır. Diyalog, insanların hangi görüşten, hangi dinden, hangi milletten olursa olsun hoşgörü içinde kavgasız yaşayabilmeleridir.

İçerik yayınları

Son yorumlar