warning: Creating default object from empty value in /home/masal/domains/1001masal.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

medya

Doğan, nasıl medya patronu oldu?

Kamuoyu Aydın Doğan ismi ile ilk kez nasıl tanıştı? Hürriyet’i de satın aldıktan sonra en büyük medya gücü hâline gelen Doğan'ın siyasetle tartışılan ilişkileri:

Türkiye’de yine bir medya-siyaset kavgası yaşanıyor. Doğan Grubu ile Başbakan Erdoğan karşı karşıya. Bu kavga öncekilerden biraz farklı; medyaya borçlu olmayan güçlü tek parti iktidarının karşısında sektörden bile destek alamayan bir medya grubu var.

'CHP medyası'dan yine yalan haber

Başını Hürriyet, Milliyet ve Vatan gazetelerinin çektiği 'CHP medyası'nın dün yayınladığı haberin asılsız olduğu ortaya çıktı.

Trabzon'un Çaykara ilçesinde bir öğretmenin 'okulda türbana izin vermediği' gerekçesiyle bazı kişiler tarafından dövüldüğü şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Konu ile ilgili olarak soruşturma başlatan Trabzon Valiliği, dövüldüğü aktarılan öğretmenin ilk ifadesinde "Şahısları tanımıyorum, konuşmadılar. Basındaki haberleri de ailem haber verdi." dediğini açıkladı.

Medyadan Yalan Haberler

1-'Mini eteklilere kezzap' haberini Mersin Valisi Aksoy da yalanladı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 'mini etekli oldukları için kız öğrencilerin bacaklarına kezzap atıldığı' yönündeki haberlere Mersin Valisi Hüseyin Aksoy'dan da yalanlama geldi. Mini etekli oldukları için şırınga ile bacaklarına yanıcı bir madde atıldığı iddia edilen Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi B.S.Y(11) bazı gazetelerde yapılan haberlerin kesinlikle yalan olduğunu söyledi.

2-Kayserispor, Mehmet Topuz'un Beşiktaş'a transferiyle ilgili haberi yalanladı.

Türbandan korkuyorum çünkü yalan haber okuyorum

Türkiye’nin yaşadığı kritik dönemlerde devreye giren medya, yıllardan beri peri masalı ciddiyetinde korkular üretiyor. ‘İrtica geliyor’ paranoyasını yaymak için erkek muhabirlerine çarşaf giydirenler, şimdi de başörtüsünü gulyabani gibi göstermenin yollarını arıyor.

Medyanın çok sevdiği ‘mahalle baskısı’na kananlar ise korkularını açıklarken yine medyanın yalan haberlerini referans gösteriyor.

Başörtülülerin üniversitede okuma engelini kaldıran anayasa değişikliğinin ardından, yasakçılığını sürdürmek isteyen bazı rektörler, gayri hukuki biçimde ortamı germeye devam ediyor. Bir tarafta “Başörtülü öğrenci, ‘başarılı olsa bile’ hak ettiği notu vermeyiz.” diyen rektörler, diğer tarafta yasakçı zihniyetin propagandasını yürüten medya organları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İçerik yayınları

Son yorumlar